Sajnos sokszor előfordul, hogy a várt csomagunk, amiket rendelünk, valami oknál fogva nem érkezik meg. De mit lehet ilyenkor tenni? Egyet bizonyosan, ne pánikoljunk, ne szídjuk a postást, mert lehet más okai lehetnek a csomag nem pontos érkezésének.
Először is, tudni kell illetve érdemes, hogy a világon naponta több millió csomagot adnak fel és szinte biztos, hogy valamelyikkel probléma adódhat. Ezért különösen fontos a pontos címzés. Nem csak a címzetté, hanem a saját (feladó) címünk felírása is igen fontos. Első körben azért, mert ha valami probléma lenne a csomaggal, akkor a pontos címre érkezzen vissza. Ha ezt elmulasztjuk, akkor valahol az „éterben” fog keringeni szegény csomagunk. Ám a pontos címzés ellenére is adódhatnak problémák. Ezért különösen fontos a megfelelő csomagolás és megfelelő írószerszám (esetleg nyomtatás) kiválasztása. Hogy miért is? Mert például, ha Dél-Amerika őserdejébe küldenénk csomagot a monszun idején, akkor bizony a csomagunk hamar elázhat és ezzel a pontos címek is eltűnhetnek, mellyel nem kézbesül a küldeményünk. De ez csak egy példa a sok közül. S az egyik leglényegesebb, hogy csakis olyan „dolgot” adjunk fel, amit biztosan befogadja az általunk kiválasztott célország. S ismét egy példa feladással kapcsolatban: Lehetőleg ne adjuk fel a Mona Lisa-t (vagy annak a valósághű mását) „legalapabb” csomagként, mert lehet „megbugázza” egy értlemes postás és még jól is jár, mert a külföldi csomag esetében, ha eltűnik és bebizonyosodik, hogy a Posta a hibás, akkor is csak a feladási díj 35-szörösét fizeti ki a feladó részére. (Így jobb, ha értéket is megadunk a feladáskor – ámbár ez megnöveli az összeget – ám így biztosítva van a küldeményünk).
A lényeg, hogy mindig figyeljünk oda a pontos címzésre, a csomagolásra, az olvashatóságra és bizonyosodjunk meg róla, hogy amit szeretnénk feladni, azt a befogadó ország is egyértelműen be is fogadja és nincs tiltólistán.
Ezek után adódik a kérdés, hogy ilyen egyszerű egy csomag feladása?